Travel server

jak nátačet

ak natáčet videa v SA-MP?

Chcete natáčet videa a fotit screenshoty ze San Andreas? Žádný problém, s programem Fraps to společně zvládneme.
Fraps je program pro snadný záznam videosekvencí a obrázků z her využívajících DiretcX nebo OpenGL. Jedinou jeho nevýhodou je, že videa jsou příliš objemná 1 minuta má přes 200 MB. Ale buďte v klidu, takové video můžeme lehce zmenšit na pouhých 10 MB a jeho kvalita bude téměř nerozeznatelná, to si však ukážeme až na stránce - Jak editovat videa


1. Nejdříve bych doporučoval stáhnout si fraps, třeba odtud.

2. Jakmile program nainstalujete a spustíte zobrazí se vám hlavní okno.

fraps013. Klikněte na záložku Movies.

fraps02

4. Nyní si můžete zvolit kam chcete videa ukládat, klikněte na tlačítko Change a nastavte si třeba na plochu. Pod tím je linka Video Capture Hotkey, klikněte do řádku a zmáčkněte klávesu, kterou chcete zaznamenávat videa. Neměla by to být klávesa, kterou používáte ve hrách. Níže je zaškrtávací políčko Record Sound, pokud bude zaškrtnuté budete mít ve videu zvuk, pokud ne netočíte video bez zvuku. Na pravo je výběr fps. Čím více fps (obrázků za sekundu) tím je video plynulejší, ale zase se zvětší jeho velikost. Nastavte si kolik chcete, já to mám na 25.

5. V záložce screenshots je to úplně to samé jako u videí, akorát na pravo je výběr formátů můžete si nastavit třeba JPG je to nejúspornější.

fraps03

6. Minimalizujte Fraps, zapněte hru a začněte nahrávat video a fotit screeny klávesou, kterou jste si nastavili.